O NAS

 

<

GALERIA Pięknych Książek wystawia, promuje i sprzedaje książki rękodzielnicze i artystyczne. Książka artystyczna to taka, której nie da się zdigitalizować i przeczytać np. w kindlu, bo równie ważna jak tekst słowny jest jej fizyczność: wysmakowany papier, zapach farby drukarskiej, niezwykła forma. Są to unikatowe książki robione ręcznie w niewielkich ilościach numerowanych egzemplarzy, mające rozmaite formy plastyczne i wykonane z najróżniejszych materiałów takich jak papier czerpany, drewno, metal, szkło, skóra, itd.

DZIŚ W GALERII:

Wystawa stała:

CZYTELNIA Pięknych Książek udostępnia do korzystania w Galerii podręczny zbiór książek o książkach artystycznych i ich wytwarzaniu, podręczniki drukowania i oprawiania, katalogi wystaw itd.

DRUKARNIA Pięknych Książek działa na bazie ręcznych maszyn do druku wypukłego z czcionek ołowianych oraz płyt polimerowych. Wytwarzać będzie książki artystyczne, plakaty poetyckie jak również druki akcydensowe na zamówienie. Prowadzone w niej będą warsztaty uczące tradycyjnego drukowania. Zapewni również możliwość odpłatnego wynajęcia maszyny drukarskiej dla wykonania własnego projektu drukarskiego. Obecnie porządkujemy dar ok. 4 ton czcionek metalowych i naprawiamy naszą nową maszynę drukarską Korrex Berlin.

GADALNIA o Pięknych Książkach to miejsce gdzie można posiedzieć nad kawą czy herbatą i porozmawiać o książkach artystycznych, wymienić się refleksjami, doświadczeniami i spostrzeżeniami. Gadalnia jest też miejscem wykładów, seminariów i prezentacji na tematy związane ze sztuką książki.

O galerii w radiowej “Dwójce”